14 miejsce naszego szpitala w Rankingu Bezpieczny Szpital
14 miejscenaszego szpitala w Rankingu Bezpieczny Szpital
28.10.2008r w Redakcji „Rzeczpospolitej” w Warszawie z rąk Wiceministra Zdrowia Pana Marka Habera dyrektorzy najlepszych polskich szpitali odebrali pamiątkowe dyplomy.
Ranking corocznie przeprowadza Presspublica sp. z.o.o., wydawca ogólnopolskiego dziennika Rzeczpospolita z udziałem Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Szansę udziału w tym plebiscycie miało ok 740 szpitali publicznych w Polsce. Spośród nich wyłoniono złotą setkę bezpiecznych szpitali. W ocenie szpitali główny nacisk położony jest na zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom poprzez zabezpieczenie odpowiednich warunków pobytu, dostępu do diagnostyki, jakości opieki ocenianej na podstawie otrzymanych certyfikatów i ocenę infrastruktury szpitala. Przyjęta koncepcja nawiązuje do wdrażanych obecnie na świecie, szczególnie w krajach Unii Europejskiej, systemów opartych na połączeniu sprawnego zarządzania z bezpieczeństwem i zapobieganiem zdarzeniom niepożądanym.
Jest to sukces całego zespołu - dlatego dyrektor Dariusz Oleński składa serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim pracownikom szpitala.