BIAŁY CZWARTEK z myślą o kobietach

Ilustracja do artykułu Biały Czwartek.promo.png

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza na BIAŁY CZWARTEK Bezpłatnych badań piersi nowoczesną metodą Braster.

Termin badania:                             06.12.2018 od godz. 15.00

Miejsce badania:                            Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej,
                                                        ul. Terebelska 57-65 niski parter sala D1

Rejestracja telefoniczna:                83 414 71 70*

Rejestracja osobista:                     Centralna Rejestracja WSzS*

*liczba miejsc ograniczona

Czym jest BRASTER®PRO?

BRASTER®PRO jest innowacyjnym urządzeniem do badania piersi wykrywającym zmiany już od 3 mm. Pozwala wykrywać obszary termiczne, na które należy zwrócić uwagę w kolejnych badaniach celem odpowiedniej diagnostyki lub kontroli.

Badanie za pomocą tego urządzenia jest doskonałym uzupełnieniem standardowych badań piersi, takich jak USG czy mammografia.

Łącząc wszystkie metody badań piersi zwiększasz swoje szanse na wcześniejsze wykrycie podejrzanych zmian.

Jak wygląda badanie?

Badanie piersi przy użyciu BRASTER® PRO jest WIARYGODNE, BEZBOLESNE, NIEINWAZYJNE, BEZPIECZNE (nie emituje promieniowania), DLA KOBIET W KAŻDYM WIEKU

1. Po rozebraniu się od pasa w górę należy poczekać ok 6 min, by Twoje ciało osiągnęło odpowiednią temperaturę do badania.
  2. Po upływie czasu, o którym mowa w pkt. 1 osoba wykonująca badanie przyłoży przyjazne urządzenie do Twojej piersi na 15 sekund (nacisk na pierś jest bardzo delikatny i nie sprawia bólu ani dyskomfortu.
  3. W zależności od wielkości Twoich piersi przyłożenia będą powtarzane od 3 do 5 do każdej piersi.
  4. Po badaniu lekarz przekaże Ci wynik.

Czasowe przeciwwskazania do stosowania badania BRASTER:

1. Ciąża i karmienie piersią.
  2. Infekcje z temperaturą ciała powyżej 380 C, stan zapalny piersi przebiegający z bólem, zaczerwienieniem skóry i zasinieniami.
  3. Implanty estetyczne, ostrzykiwanie piersi, lipotransfer (do 12 miesięcy po zabiegu).
  4. Tumorektomia (do 12 miesięcy po zabiegu).
  5. Biopsja cienkoigłowa piersi (do 4 tygodni po zabiegu), biopsja gruboigłowa lub mammotomiczna (do 6 miesięcy po zabiegu).

BRASTER nie jest przeznaczony dla kobiet w trakcie lub po leczeniu z powodu raka piersi.

Zapraszam na badania już 6 grudnia 2018 r.

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala

dr n. med. Joanna Kozłowiec