Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WSzS

Ilustracja do artykułu Eksperci miniaturka.png

W dniu 10 maja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej odbył się Dzień Otwarty Funduszy Europejskich pod hasłem: „Myśl przyszłościowo – Żyj zdrowo!”.
W holu głównym szpitala na odwiedzających czekał personel medyczny, który wykonywał badania podstawowych parametrów, takich jak cukier, cholesterol, ciśnienie oraz wskaźnik BMI. Dodatkowo mieszkańcy miasta i regionu mogli pozyskać informacje na temat realizowanych badań profilaktycznych: kolonoskopii, mammografii i cytologii.
Dzięki zrealizowanej akcji odwiedzający bialski szpital mieli doskonałą okazję do poznania naszej oferty oraz podniesienia świadomości na temat profilaktyki w zakresie raka jelita grubego, raka szyjki macicy oraz raka piersi, realizowanych przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej.
Placówka realizuje bezpłatne badania przesiewowe z zakresu mammografii, cytologii i kolonoskopii (cytologia dla kobiety w wieku 25-59 lat, mammografia dla kobiety w wieku 50 - 69 lat, kolonoskopia dla kobiet i mężczyzn w wieku 50-65 lat - niezależnie od wywiadu rodzinnego).
Ponadto położne Oddziału Ginekologiczno-Położniczego opowiadały przyszłym mamom, jak działa funkcjonująca w szpitalu „Akademia Narodzin”. Dokonywały również pokazu sprzętu szkoły rodzenia, mobilnego KTG, które służy do badania pracy serca płodu i rejestruje ruchy dziecka w dowolnym miejscu i czasie, jak również udzielały porad laktacyjnych.
Odwiedzający dowiedzieli się również, jak dłużej cieszyć się zdrowiem i co to jest „Akademia Zdrowego Serca”. Przybywający mogli skorzystać z porad dietetyka.
Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Rzecznik Prasowy

Magdalena Us

Powrót na początek strony