Dni Otwarte Ośrodka Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej 'Domowy Szpital' - PROGRAM

DNI OTWARTE2Pragniemy serdecznie zaprosić na Dni Otwarte Ośrodka Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej „Domowy Szpital”, które odbędą się w okresie 18-24 kwietnia w godz. 13.00-17.00. Wszystkich zainteresowanych z naszego miasta i okolic zapraszamy do odwiedzenia Ośrodka. Podczas tych dni zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z infrastrukturą nowopowstałej inwestycji oraz uzyskania informacji na temat pobytu w „Domowym Szpitalu” i DDOM-u – Dziennym Domu Opieki Medycznej. Szczególnie zapraszamy uczniów i studentów kierunków medycznych, którzy będą mieli wyjątkową okazję do poznania specyfiki funkcjonowania takiej jednostki.

„Domowy Szpital” to projekt wpisujący się w plan rozwoju opieki długoterminowej i hospicyjnej bialskiego szpitala. Jest to inwestycja bardzo potrzebna w naszym regionie i na wskroś nowoczesna. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie zakresu i poprawa jakości usług medycznych świadczonych na rzecz osób starszych, schorowanych, często z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi oraz zwiększenia troski nad osobami wymagającymi stałej opieki. Pragniemy zaproponować takim pacjentom oraz ich rodzinom i opiekunom zupełnie nowatorskie podejście do opieki i leczenia. Nazwa „Domowy Szpital” zawiera w sobie podwójną informację. Pacjenci, którzy znajdą się w pięknym budynku przy ulicy Spółdzielczej 5, odkryją tam iście domową atmosferę oraz fachową, wysokiej klasy opiekę szpitalną. Inni pacjenci, pozostając w swoich domach wśród najbliższych, będą mogli również liczyć na daleko idącą pomoc medyczną w wielu wymiarach opieki i leczenia. Zapewnimy to im poprzez wizyty domowe lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz możliwość całodobowych konsultacji medycznych przez telefon oraz poprzez system teleopieki.

PROGRAM DNI OTWARTYCH

Ośrodka Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej „Domowy Szpital”

w dniach 18 - 24 kwietnia 2017 w godz. 13:00 – 17:00

Plan

Stoisko wystawowe firmy MUSI

Prezentacja sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego

Stoisko wystawowe firmy DIANA

Prezentacja/degustacja dań dietetycznych dla osób starszych i przewlekle chorych.

Zwiedzanie obiektu

Warsztaty prowadzone przez fundację „Damy Radę” pt. Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu (14:00-17:00)

Stoisko wystawowe firmy Seni

Prezentacja środków higienicznych dla osób starszych i przewlekle chorych