Kolejny nabór do DDOM

Ilustracja do artykułu ddom.minipromo.png

Przez półtora roku bialczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli korzystać z usług Dziennego Domu Opieki Medycznej - utworzonego w ramach projektu "Domowy Szpital" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt miał zakończyć się 31 października, jednak czas realizacji został ostatecznie przedłużony do 31 stycznia 2019 roku. Otwiera się szansa przystąpienia do projektu dla kolejnych pacjentów.

Celem działania DDOM jest poprawa stanu zdrowia i samodzielności życiowej pacjenta, zapobieganie wczesnym powikłaniom poszpitalnym, przygotowanie pacjenta i jego rodziny do życia z niepełnosprawnością i samoopieki. W DDOM mogą przebywać pacjenci bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, których stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki pielęgniarskiej, nadzoru nad terapią farmakologiczną, usprawniania przez rehabilitację, doradztwa w zakresie organizacji opieki. Powinni oni w ostatnich 12 miesiącach skorzystać ze świadczenia zdrowotnego z zakresu leczenia szpitalnego. W ocenie skalą poziomu samodzielności Barthel otrzymać od 40 do 65 pkt oraz nie korzystać ze świadczeń w ramach opieki długoterminowej, opieki paliatywnej i hospicyjnej, rehabilitacji leczniczej. Wykluczeniem są także choroby psychiczne i uzależnienia. Pacjenci korzystają z programu nieodpłatnie. Podczas pobytu ośrodek zapewnia rehabilitację, zabiegi fizjoterapeutyczne, ćwiczenia usprawniające i gimnastykę, opiekę wykwalifikowanego personel, pomoc pielęgniarską, terapię zajęciową, konsultacje lekarskie, posiłki, spotkania integracyjne, poradnictwo dla rodzin i miło spędzony czas.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług Ośrodka.