PracoDawca Zdrowia 2019

Ilustracja do artykułu Laureaci Programu PracoDawca Zdrowia 2019.JPG

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej został laureatem drugiej edycji programu „PracoDawca Zdrowia”. Głównym celem programu jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zachęcenie pracowników do zgłaszania się na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych.

Wiceminister Sławomir Gadomski podczas wręczania certyfikatów „PracoDawca Zdrowia” wyraził słowa uznania dla inwencji pracodawców we wdrażaniu działań prozdrowotnych na rzecz swoich pracowników.

Do drugiej edycji programu zgłosiło się 43 pracodawców. Decyzją Kapituły nagrodzonych zostało 31 firm, które wykazały się troską o zdrowie swoich pracowników. Wśród wyróżnionych znalazły się takie firmy i instytucje, jak: Telewizja Polska, ORLEN S.A., Volkswagen Sp. z o.o., PGE, PZU.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny znalazł się wśród laureatów otrzymując ten szczególny tytuł i certyfikat. Bialska placówka aktywnie włącza się w działania w zakresie wsparcia zdrowia pracowników, między innymi organizując badania profilaktyczne, edukację i doardztwo.

Program "PracoDawca Zdrowia" jest jednym z elementów kampanii Ministerstwa Zdrowia Planuję długie życie na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów. Jednym z głównych celów programu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne. Tytuł „PracoDawca Zdrowia” pozwala zbudować markę firmy, która troszczy się o zatrudnione w niej osoby, poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej.

Szczegóły: PracoDawca Zdrowia - Ministerstwo Zdrowia