Robot da Vinci – szkolenie lekarzy WSzS

Ilustracja do artykułu Da Vinci.jpg

W dniach 9-10 grudnia br. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej miały miejsce warsztaty robotyczne skierowane dla lekarzy chirurgów i urologów oraz pielęgniarek bloku operacyjnego naszego szpitala. Warsztaty odbyły się na dwóch kompletnych systemach robotycznych da Vinci.

Robot da Vinci ma bardzo szerokie zastosowanie, może być wykorzystywany w obszarze chirurgii, urologii, ginekologii, kardiochirurgii oraz laryngologii.

Pierwszego dnia uczestnicy szkolenia wzięli udział w wykładach i zajęciach praktycznych, kolejnego dnia szkolący się w dalszej części wykonywali ćwiczenia w zakresie technik preparacji i szycia za pomocą systemu da Vinci.

Zwieńczeniem szkolenia było uroczyste wręczenie certyfikatów. Przeszkolonych zostało sześć osób, w składzie:

• Dr n. med. Maciej Kisiel – Ordynator Oddziału Urologicznego,
  • Krzysztof Pękala – Starszy Asystent Oddziału Urologicznego,
  • Paweł Mika – Młodszy Asystent Oddziału Urologicznego,
  • Filip Rozpotyński – Starszy Asystent Oddziału Chirurgii Ogólnej,
  • Mgr piel. Ewelina Gromisz – Starsza Pielęgniarka Instrumentariuszka Bloku Operacyjnego,
  • piel. Sabina Liauchuk – Pielęgniarka Bloku Operacyjnego.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom szkolenia i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.