Wizyta przedstawicieli Województwa Lubelskiego oraz NFZ

Ilustracja do artykułu wizytacja.mini.png

W dn. 6 marca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej odbyła się wizyta przedstawicieli Województwa Lubelskiego: Wicemarszałka Zbigniewa Wojciechowskiego – odpowiedzialnego w Zarządzie za ochronę zdrowia oraz Wicemarszałka Dariusza Stefaniuka – Przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala. W wizycie uczestniczył również Karol Tarkowski – Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Ponadto, w spotkaniu udział wzięli: Dyrekcja Szpitala oraz Przedstawiciele Związków Zawodowych działających w placówce. Dokonano podsumowania działalności szpitala za 2018 rok oraz przedstawiono plany na przyszłość. Przedstawiciele Zarządu Województwa Lubelskiego przedstawili sytuację zdrowotną w naszym województwie. Zwrócono szczególną uwagę na bardzo dobrą sytuację finansową placówki, dokonane inwestycje, realizowane projekty oraz plany na przyszłość. Niewątpliwie bialski szpital zasługuje na szczególne wyrazy uznania w zakresie działalności medycznej w województwie lubelskim. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny został liderem 15. jubileuszowej edycji rankingu „Bezpieczny Szpital” 2018 organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita". Bialski szpital został zwycięzcą w skali kraju, zajmując pierwsze miejsce w Polsce oraz został liderem kraju w kategorii szpitali trzeciego stopnia w ramach sieci.