WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W BIAŁEJ PODLASKIEJ – NAJLEPSZY SZPITAL W POLSCE WG RANKINGU BEZPIECZNY SZPITAL

Ilustracja do artykułu 1 MIEJSCE W POLSCE.png

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny został tegorocznym liderem 15 jubileuszowej edycji rankingu „Bezpieczny Szpital” 2018 organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita".

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – od wielu lat osiąga dodatni wynik finansowy, jednocześnie inwestując w nowe rozwiązania poprawiające poziom leczenia. Od roku prowadzi Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital”, zaś w 2018 roku rozpoczął budowę „Bialskiej Onkologii” – nowoczesnego pawilonu, gdzie zostaną przeniesione oddziały onkologii oraz hematologii.

Bialski szpital został zwycięzcą w skali kraju, zajmując pierwsze miejsce w Polsce, uzyskując 897,84 punktów. Jest to ogromne wyróżnienie i prestiż, ponieważ ocenie poddawanych jest szereg kategorii, między innymi: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg oraz dostępność do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dodatkowym kryterium w 2018 roku było bezpieczeństwo pacjenta w zakresie występowania zakażeń szpitalnych i zużycia antybiotyków.

Głównym celem rankingu jest promowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szpitalach, a także jakości oferowanych świadczeń. Wśród szpitali w Polsce wyłoniono 100 najlepszych. W kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych bialska placówka wzorem lat ubiegłych znalazła się na w czołówce klasyfikacji, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług.

W kategorii szpitali trzeciego stopnia w ramach sieci, bialski szpital zajął pierwsze miejsce w kraju.

Do rankingu zgłosiło się w tym roku 207 szpitali, w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce.

Powrót na początek strony