Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej włącza się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, przypadające 17 listopada

Ilustracja do artykułu mini.promo.png

Zapraszamy wcześniaków wraz z rodzicami na inaugurację Dnia Wcześniaka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej – 17go listopada (niedziela) o godz. 16.00 w budynku Centrum Dydaktyczno-Administracyjnego WSzS.

Światowy Dzień Wcześniaka powstał z inicjatywy Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami oraz Fundacji Wcześniak. 17 listopada jest dniem, w którym wspieramy małych wojowników i ich rodziców. Warto tego dnia mieć na sobie coś fioletowego.

17 listopada na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma także na celu zwrócenie uwagi na szereg problemów z jakimi muszą się zmierzyć od pierwszych minut życia. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie oraz jakie są tego konsekwencje.

Kulminacyjnym momentem jest podświetlenie budynków na kolor fioletowy, który jest symbolem obchodów Światowego Dnia Wcześniaka. Nasz szpital, jak co roku też będzie podświetlony na kolor wcześniaków.


Wcześniaki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w 2019 roku

W 2019 roku do 14go listopada urodziło się 214 wcześniaków (92 dziewczynek i 122 chłopców). 98 dzieci ważyło poniżej 2500g. W tym roku na świat przyszły 28 pary bliźniąt.

Najmniejsze wagowo dziecko ważyło 480g (22 tydzień ciąży).

                                                                                      Rzecznik Prasowy
                                                                                      Magdalena Us

Powrót na początek strony