Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej włącza się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, przypadające 17 listopada

Ilustracja do artykułu wcześniak.mini.png

Zapraszamy wcześniaków wraz z rodzicami na inaugurację Dnia Wcześniaka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej – 17go listopada o godz. 16.00 w budynku Centrum Dydaktyczno-Administracyjnego WSzS.

Światowy Dzień Wcześniaka powstał z inicjatywy Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami oraz Fundacji Wcześniak. 17 listopada jest dniem, w którym wspieramy małych wojowników i ich rodziców. Warto tego dnia mieć na sobie coś fioletowego.

17 listopada na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma także na celu zwrócenie uwagi na szereg problemów z jakimi muszą się zmierzyć od pierwszych minut życia. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie oraz jakie są tego konsekwencje.

Kulminacyjnym momentem jest podświetlenie budynków na kolor fioletowy, który jest symbolem obchodów Światowego Dnia Wcześniaka. Nasz szpital, jak co roku też będzie podświetlony na kolor wcześniaków.

Wcześniaki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w 2017 i 2018 roku

W 2017 roku w naszym szpitalu odbyło się 1425 porodów, w tym narodziło się 27 par bliźniąt. Przyszły na świat 247 wcześniaki (111 dziewczynek i 136 chłopców). 126 dzieci ważyło poniżej 2500g.

W 2018 roku do listopada urodziło się 196 wcześniaków (95 dziewczynek i 101 chłopców). 102 dzieci ważyło poniżej 2500g. W tym roku na świat przyszły 22 pary bliźniąt oraz trojaczki. Najmniejsze wagowo dziecko ważyło 700g.

                                                                           Rzecznik Prasowy
                                                                             Magdalena Us

Powrót na początek strony