Współpraca WSzS w Białej Podlaskiej z LO w Terespolu

Ilustracja do artykułu Współpraca WSzS z LO w Terespolu.JPG

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej podpisał umowę współpracy z Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu w zakresie współpracy edukacyjnej. W porozumieniu udział wzięli również przedstawiciele Miasta Terespol oraz Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Współpraca ma na celu wsparcie w zakresie edukacji klasy medycznej uruchomionej w Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu. W przyszłości podczas realizacji zajęć uczniowie klasy medycznej będą mieli okazję uczestnictwa w zajęciach prowrdzonych z praktykami. Pracownicy Szpitala będą przekazywać wiedzę uczniom w zakresie funkcjonowania szpitala oraz wiedzę teoretyczną. Celem podjęcia współpracy jest przekazanie wiedzy medycznej na etapie szkoły średniej. W okresie braku kadry medycznej, zdobycie na tym etapie podstawowej wiedzy medycznej ułatwi aplikowanie na wyższe studia medyczne.