Kursy

KOMUNIKAT SMK!


Z dniem 1 maja 2017 r. zaczął obowiązywać System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK). Jego celem jest wspomaganie procesu zarządzania systemem kształcenia pracowników medycznych, w tym pielęgniarek i położnych.
W związku z tym wszystkie formy kształcenie podyplomowego dla pielęgniarek i położnych rozpoczynające się od dnia 1 lipca 2017 r. będą prowadzone wyłącznie za pośrednictwem SMK.
Pielęgniarki i położne zainteresowane udziałem w kształceniu podyplomowym, u dowolnie wybranego organizatora powinny jak najszybciej zarejestrować się w SMK.


W tym celu trzeba:
1. Dokonać potwierdzenia swojej tożsamości – preferowana forma za pomocą darmowego profilu zaufanego ePUAP, więcej informacji na stronie www.obywatel.gov.pl
2. Założyć osobiste konto w SMK – Instrukcja zakładania konta w SMK
3. Złożyć do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wniosek o weryfikację uprawnień – ważne jest, aby dane we wniosku zgadzały się z tymi, które posiada OIPiP w prowadzonym przez siebie rejestrze pielęgniarek i położnych. Wniosek o weryfikację danych można złożyć za pośrednictwem SMK.


Osoby, które przed dniem 1 lipca 2017 r. złożyły do organizatorów kształcenia wnioski o udział w kształceniu podyplomowym w wersji papierowej, a kształcenie to nie rozpoczęło się do dnia 30 czerwca 2017 roku zobowiązane są do dokonania rejestracji w SMK (pkt.1-3), a następnie do złożenia wniosku o udział w kształceniu poprzez SMK, do wybranego organizatora. W innym przypadku ich wnioski złożone w wersji papierowej od dnia 1.07.2017 roku nie wezmą udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.


Wykaz szkoleń i ramowe programy dostępne są na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych


Dla ułatwienia podajemy także link do podręcznika użytkownika zamieszczony przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia:
https://www.csioz.gov.pl/fileadmin/user_upload/instrukcje/podrecznik_uzytkownika_smk_uprawnienia_dla_rol_dla_zawodow_majacych_zastosowanie_w_ochronie_zdrowia_590751e832e8b.pdf

 

 

dr n. med. Joanna Kozłowiec           

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Szpitala  

Powrót na początek strony