Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej był partnerem projektu pn. Program badań przesiewowych w profilaktyce raka piersi kierowanych do kobiet z podregionu bialskiego

Projekt był skierowany do 4 000 kobiet z regionu bialskiego tj. powiatów: parczewskiego, radzyńskiego, włodawskiego, bialskiego i miasta Biała Podlaska.

Okres trwania Projektu: 01.05.2018 r. - 30.10.2019 r.

Cele szczegółowe:

1. Zwiększenie dostępu do informacji dla 4000 kobiet nt. zapobiegania rakowi piersi oraz promocja zdrowego trybu życia.
  2. Zwiększenie dostępu do badań profilaktycznych dla 4000 kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi.

Główne zadania Projektu obejmowały:

1. działania edukacyjne (przeprowadzenie działań profilaktyki edukacyjnej wśród kobiet – spotkania edukacyjne),
  2. badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka piersi,
  3. działania wspierające – zwrot kosztów dojazdu na badania oraz zwrot kosztów opieki nad osobą zależną.

Uczestniczkami Projektu mogły być:

• kobiety w wieku 50-69 lat.
  • kobiety zamieszkujące lub pracujące na terenie powiatów: parczewskiego, radzyńskiego, włodawskiego, bialskiego i miasta Biała Podlaska.

Z udziału w projekcie były wyłączone kobiety, które:

• miały wykonywaną mammografię (finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach programu profilaktyki raka piersi) w ciągu ostatnich 24 m-cy;
  • miały wykonywaną mammografię (finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach programu profilaktyki raka piersi) w ciągu ostatnich 12 m-cy, jeżeli otrzymały w ramach realizacji programu wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 m-cy z powodu różnych czynników ryzyka.
  • kobiety u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Kwalifikacja do Projektu odbywa się na podstawie złożonego formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Projektu:

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego, ul. Księcia Witolda 19/24, Biała Podlaska,

tel. 725 520 202, 724 600 303

- czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:30 do 15:30.

Miejsce wykonywania badań przesiewowych

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, ul. Terebelska 57-65, 21-500 Biała Podlaska

Projekt był realizowany w partnerstwie z:

• Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej,
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wisznicach.

Projekty ze środków unijnych