Dział Diagnostyki Obrazowej

Pracownia Rezonansu Magnetycznego           83 414 72 53
Gabinet lekarski           83 414 73 35

SPECYFIKA DZIAŁU:

Dział Diagnostyki Obrazowej zlokalizowany jest na I piętrze Szpitala, jedynie Pracownia Rezonansu Magnetycznego mieści się na niskim parterze.

Dział prowadzi zintegrowaną diagnostykę w oparciu o nstępujące pracownie:

• USG,
  • tomografii komputerowej,
  • rentgenodiagnostyki ogólnej,
  • badań mammograficznych,
  • rezonansu magnetycznego.

Pracownie Działu służą pacjentom hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych, pacjentom ambulatoryjnym oraz pacjnetom innych podmiotów działalności leczniczej, które zawarły ze Szpitalem umowę na badania diagnostyki obrazowej. Badania dostępne są również odpłatnie, zgodnie z cennikiem usług obowiązującym w Szpitalu.

Dostępność do badań jest ciągła i całodobowa. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 800 - 1800. Nagłe badania każdego rodzaju są wykonywane w ciągu całej doby.

Zastosowanie radiologii cyfrowej umożliwia otrzymywanie wysokiej jakości obrazów diagnostycznych z możliwością ich elektronicznej analizy dokonywanej przez profesjonalny personel. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, oprogramowanie oraz wsparcie ze strony rozwiązań teleinformatycznych zwiększają wydajność i efektywność pracy Działu.

Nowoczesny aparat mammograficzny przystosowany do intensywnej pracy, pozwala na wykrywanie bardzo wczesnych symptomów rozwoju problemu zdrowotnego.

W pracowni tomografii komputerowej wykonywany jest pełny zakres badań tj. badania głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, kręgosłupa i kończyn.

Pracownie ultrasonograficzne oferują pełny profil świadczeń diagnostycznych w zakresie badania narządów wewnętrznych jak i świadczeń terapeutycznych w postaci wykonywania punkcji odbarczających zbiorniki płynowe, zakładania przezskórnych przetok, wykonywania biopsji aspiracyjnych i inne.

Dział realizuje badania przesiewowe w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersietap podstawowy oraz pogłębionej diagnostyki. W ramach tego programu wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne kobietom w wieku 50 -69 lat.

Więcej informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez WSzS