Wykładowcy AZS

MAGDALENA KOCIUK – LEKARZ KARDIOLOG
Prowadzi wykład: „Krajobraz po zawale i reaktywacja czyli 60 minut dla życia” – fakty i mity o życiu po zawale serca
Na co dzień pracuje w Oddziale Kardiologii Inwazyjnej bialskiego szpitala. Pełni funkcję głównego koordynatora ds. KOS – zawał, czyli koordynowanej opieki po zawale serca. Jest jednym z pomysłodawców i twórców Akademii Zdrowego Serca. Podczas swoich wykładów omawia zagadnienia związane z mechanizmami prowadzącymi do zawału, a przede wszystkim zasady właściwego postępowania, leczenia i kontroli po wypisie ze szpitala.

ANETA DANILEWICZ – DIETETYK
Prowadzi wykład: ”Przez żołądek do serca – co i jak jeść, aby wesprzeć serce po zawale”
Licencjonowany dietetyk, aktualnie w trakcie studiów magisterskich na tym samym kierunku. Dietetyk Akademii Zdrowego Serca łączący zainteresowanie zdrowiem i pasję do gotowania. Na swoich wykładach zapoznaje uczestników z tematyką prawidłowego żywienia po zawale mięśnia sercowego. Opowiada jak wybrać produkty korzystne dla naszych serc oraz doradza, których należy unikać.
MARZENA PYKACZ – OLEJNICZAK – FIZJOTERAPEUTA
Prowadzi wykład: „Serce lubi ruch!” – aktywność fizyczna po zawale serca
Magister rehabilitacji ruchowej w WSzS. Prowadzi rehabilitację kardiologiczną na każdym jej etapie. Podczas swoich wykładów przedstawia korzyści wynikające z aktywności fizycznej pacjentów po zawale mięśnia sercowego.
MARCIN NOSALSKI – RATOWNIK MEDYCZNY
Prowadzi wykład: „Działaj, nie czekaj!” – pierwsza pomoc u pacjentów po zawale oraz zasady postępowania w sytuacjach krytycznych
Licencjonowany ratownik medyczny, kontynuujący naukę na studiach pielęgniarskich. Na co dzień pracuje na SOR w szpitalu w Białej Podlaskiej. Jako członek zespołu Akademii Zdrowego Serca, prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a także uczy postępowania w sytuacjach krytycznych u pacjentów obciążonych chorobami sercowo – naczyniowymi.

 

Aktualności

Powrót na początek strony