Dieta Mamy

Szanowne Pacjentki, Drogie Mamy!

Witamy Was w naszym szpitalu biorącym udział w pilotażu Ministerstwa Zdrowia - “Dieta Mamy”. Prowadzony program na ma celu zapewnienie Paniom jak największego komfortu w strefie żywienia. Program realizujemy przede wszystkim poprzez podniesienie jakości żywienia szpitalnego, ale również przez upowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego żywienia w okresie ciąży i podczas laktacji. Jednym z naszych zadań jest zapewnienie Wam jak najlepszej jakości spożywanych posiłków. W tym celu wprowadziliśmy dla kobiety ciężarnej oraz karmiącej dietę pięcioposiłkową, w której stawiamy na wysoką jakość produktów, ich świeżość i urozmaicenie.

W szpitalu możecie czerpać informacje na temat prawidłowego żywienia z naszej strony internetowej, broszury edukacyjnej „Początek macierzyństwa”, filmów zamieszczanych w TV na naszym kanale edukacyjnym, a także możecie skorzystać z darmowych konsultacji z dietetykiem, który udzieli Wam porad żywieniowych podczas pobytu na Oddziale Położniczym. Możecie również zadawać pytania dotyczące żywienia na adres e-mail dietetyk@szpitalbp.pl oraz przesyłać zarówno pozytywne, jak i negatywne uwagi na temat podawanych posiłków.

Dyżury dietetyka w obszarze Kobieta – Matka – Dziecko:

  • Wtorek       14:30 – 17:30
  • Piątek           9:00 – 12:00


Wiele ciekawych informacji na temat odżywiania można też uzyskać na stronach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej pod adresem: Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej.

Można tam również skorzystać z porad dietetycznych on – line: https://poradnia.ncez.pl/


 

Jadłospis Dieta Mamy - MAJ 2021:

1. I trymestr ciąży

2. II trymestr ciąży

3. III trymestr ciąży

4. Kobieta karmiąca

Aktualności

Powrót na początek strony