Komunikat - wznowienie odwiedzin pacjentów

Grafika - wznowienie odwiedzin pacjentów w oddziałach WSzS.png

Szanowni Państwo,

W związku ze stabilizacją sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, wznawiam możliwość odwiedzin w oddziałach szpitalnych.

Celem zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego organizacja odwiedzin podlega następującym regułom:

1. Odwiedziny odbywać się będą każdego dnia, tak jak to miało miejsce przed początkiem pandemii COVID-19.
  2. Każda osoba odwiedzająca powinna być zdrowa, bez objawów infekcji (gorączka, katar, kaszel, biegunka, itp.).
  3. Podczas pobytu na terenie szpitala obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką, dezynfekcja rąk przed wejściem i po wyjściu z oddziału oraz pozostawienie nakrycia wierzchniego przed wejściem na oddział.
  4. Jednorazowo dopuszcza się obecność jednej osoby odwiedzającej na jednej sali chorych.
  5. Dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą odwiedzać chorych.
  6. Nie dopuszcza się odwiedzin pacjentów Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

Odstąpienie od ograniczenia będzie obowiązywać od dnia 01.05.2022r.

Ponadto przypominam, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej istnieje możliwość uczestnictwa partnera w porodzie rodzinnym na każdym etapie porodu bez ograniczeń czasowych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Od dnia 01.05.2022r. zostaną otwarte wszystkie wejścia do kompleksu szpitalnego.