Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta - 17 września

W dniu 17 września obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta ustanowiony w 2019 r. przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO).

Celem obchodów jest poszerzenie globalnego zrozumienia bezpieczeństwa pacjentów, zwiększenie zaangażowania społeczeństwa w bezpieczeństwo opieki zdrowotnej oraz rozpowszechnianie działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów i zmniejszenia szkód dla pacjentów.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej w sposób szczególny zwraca uwagę na bezpieczeństwo pacjenta, dążąc do poprawy bezpieczeństwa badań, opieki zdrowotnej naszych pacjentów, jak również zmniejszenia ilości zdarzeń niepożądanych.

Plakat - Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta - 17.09.2022r.