Bialska Onkologia walczy w konkursie "O Kryształową Cegłę"

Ilustracja do artykułu Bialska Onkologia.jpg

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu w konkursie „O Kryształową Cegłę" na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej Na Szlaku Słońca i Śniegu.

W tegorocznym plebiscycie wprowadzono nową i atrakcyjną formułę głosowania on-line – „Plebiscyt Internautów".

W kategorii – Obiekty zdrowia – została nominowana inwestycja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej – Bialska Onkologia.

Głosowanie trwa do 21 marca 2021 do godz. 14.00

Link do głosowania - Głosowanie - Obiekty zdrowia - Bialska Onkologia

 

 

INWESTYCJA:  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej - Bialska Onkologia

ul. Terebelska 57/65, Biała Podlaska

 

                                                                                    Inwestor                                                                                       
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
ul. Terebelska 57/65, Biała Podlaska
                                                                               Biuro Projektowe                                                                                
ARCH-DOM Ryszard Suchora, Henryk Dołęgowski
Plac Szkolny Dwór 28, Biała Podlaska
                                                                                 Projektant                                                                                       

architektura
dr inż. arch. Piotr Trojniel

konstrukcja
inż. Ryszard Suchora

                                                                                  Wykonawca                                                                                    
P.W. Bialbud Sp. J. Stanisław Lewczuk, Czesław Niczyporuk
ul. Północna 4, Biała Podlaska
                                                                              OPIS OBIEKTU                                                                                    

 

Inwestycja pn.: „Bialska Onkologia" polegała na budowie wolnostojącego pawilonu o jednej podziemnej i trzech nadziemnych kondygnacjach (funkcjonalnie połączonego z obecnymi budynkami Szpitala).

Nowy budynek, jest zlokalizowany przy ul. Jana II Kazimierza na działce o powierzchni 0,4103 ha, tuż obok której znajduje się istniejący kompleks zabudowań Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

W ramach planowanego przedsięwzięcia zostały ulokowane między innymi następujące obszary funkcjonalne:

  • Oddział Onkologii Klinicznej – posiadający 54 łóżka,
  • Oddział Hematologii – posiadający 25 łóżek z izolatkami i niezbędnym obszarem diagnostycznym,
  • Oddział Chemioterapii jednego dnia – posiadający 20 stanowisk z niezbędnym obszarem diagnostycznym,
  • Pracownia leków cytostatycznych,
  • Pracowania Endoskopowa – posiadająca 5 gabinetów,
  • Poradnia Onkologiczna,
  • Poradnia Hematologiczna,
  • Poradnia leczenia bólu,
  • Inne poradnie związane z leczeniem chorób nowotworowych.

 

Powierzchnia zabudowy 1 797 m2, powierzchnia całkowita 7 369 m2, kubatura 26 073 m3.

Budynek zaprojektowano jako wolnostojący, trzykondygnacyjny w części nadziemnej, podpiwniczony z usytuowaną ponad dachem zamkniętą przed wpływem czynników atmosferycznych wentylatornią, w konstrukcji mieszanej – szkieletowej i murowanej, z projektowanymi żelbetowymi słupami i trzpieniami w ścianach oraz stropami z prefabrykowanych płyt kanałowych uzupełnianych na fragmentach stropami żelbetowymi.

W części centralnej parteru zaprojektowano strefę wejściową z rejestracją, informacją, szatnią oraz poczekalnią pacjentów. Tu zaprojektowano także obszerny hol windowy oraz pomieszczenie komercyjne (kiosk, sklepik). Na parterze projektowanego budynku, w jego południowej części, zlokalizowano pomieszczenia Poradni Onkologicznej i Hematologicznej (10 gabinetów konsultacyjnych, gabinet badań USG, 2 gabinety zabiegowe, gabinet mammografii). Na parterze zaprojektowano także zespół pracowni diagnostycznych: pracownię badań RTG, pracownię Rezonansu Magnetycznego oraz zespół pomieszczeń pracowni badań PET-CT. Na parterze, w północnej części budynku, zlokalizowano także zespół Pracowni Endoskopii oraz sale zabiegowe (5 sal) z zapleczem oraz salą wybudzeniową dla ośmiu pacjentów. Na I piętrze projektowanego budynku, w jego południowej części, zlokalizowano Oddział Chemoterapii Dziennej (20 stanowisk) wraz z zapleczem oraz Pracownię Leków Cytostatycznych, a także Pracownię Immunofenotypowania. W północnej części I piętra zaprojektowano Oddział łóżkowy Hematologii dla 25 pacjentów (9 pokoi 2 osobowych i 7 izolatek jednoosobowych) wraz zespołem pomieszczeń towarzyszących (dwa gabinety badań, gabinet przygotowań, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, zespół sanitarny, pokój klubowy pacjentów). W centralnej części I piętra, nad strefą wejścia głównego, w bezpośrednim sąsiedztwie holu windowego, zaprojektowano zespół gabinetów lekarskich (lekarzy dyżurnych) wraz z salą narad, gabinetem zastępcy Ordynatora i gabinetem Oddziałowej. Na poziomie II piętra zaprojektowano Oddział łóżkowy Onkologii dla 54 pacjentów (23 pokoje 2 osobowe i jednoosobowych 8 izolatek) wraz zespołem pomieszczeń towarzyszących (cztery gabinety badań, dwa gabinety przygotowań, dwa gabinety diagnostyczno-zabiegowe, zespoły sanitarne, dwa pokoje klubowe pacjentów). W części centralnej II piętra, w sąsiedztwie holu windowego zaprojektowano zespół gabinetów lekarskich a także gabinet Ordynatora oraz Oddziałowej. Na poziomie piwnicy zaprojektowano dwa zespoły (męski i damski) szatni pracowników, obszar techniczny obejmujący warsztaty wraz z zapleczem socjalnym i szatniowym, obszar gospodarczy z pomieszczeniem ekip sprzątających oraz magazynem środków czyszczących oraz Obszar Ekspedycji Szpitalnej obejmujący pomieszczenia odpadów medycznych, pomieszczenia mycia wózków i pojemników transportowych, administrację obszaru, magazyny materacy i łóżek. Na poziomie piwnicy zaprojektowano także zespół pomieszczeń Banku Tkanek i Komórek Macierzystych oraz zespół pomieszczeń technicznych (rozdzielnia elektryczna i UPS, węzeł cieplny, hydrofor i inne pom. techniczne min. pomieszczenie próżni  i sprężonego powietrza czy serwerownię centralną). Na każdej z kondygnacji nadziemnych zaprojektowano pomieszczenie serwerowni zlokalizowane bezpośrednio nad serwerownią centralną.

Powrót na początek strony