Oddział Urologiczny

ORDYNATOR

dr n. med. Maciej Kisiel - specjalista urologii

 

p.o. PIELĘGNIARKI ODDZIAŁOWEJ

mgr piel. Jolanta Pietrow - specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego

 

KONTAKT Z ODDZIAŁEM:

Ordynator   83 414 75 61
Pielęgniarka Oddziałowa   83 414 75 62
Gabinet lekarski   83 414 75 64
Dyżurka pielęgniarek   83 414 75 65
Telefon dla pacjentów   83 414 75 66
Tablet 533 348 336

 

SPECYFIKA ODDZIAŁU:

Oddział Urologiczny usytuowany jest na II piętrze budynku szpitala. W swojej strukturze posiada własny odcinek zabiegowy do badań i zabiegów endoskopowych. W ramach oddziału funkcjonuje Pracownia Badań Urodynamicznych, Pracownia ESWL oraz Pracownia Endoskopii Urologicznej.

Do zadań Oddziału należy diagnostyka oraz leczenie chorób układu moczowego u dorosłych i dzieci. Wykonywany jest tu pełny zakres zabiegów niezbędnych w procesie diagnozowania i leczenia:

  • chorób zapalnych i rozrostowych gruczołu krokowego,
  • nietrzymania moczu,
  • kamicy układu moczowego,
  • nowotworów układu moczowego.

Oddział wyposażony jest w sprzęt diagnostyczny jak np.:

  • cystoskopy,
  • ureterorenoskopy,
  • aparat do badań urodynamicznych,
  • USG przezrektalne z torem biopsyjnym i możliwością pobierania wycinków z gruczołu krokowego.

Kompleksowe leczenie kamicy układu moczowego odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu jakim jest m. in. URSL, PCNL, ESWL.

Wykonywane są tu przezcewkowa elektrosekcja prostaty, adenomektomia, prostatektomia, operacje podwieszające cewkę moczową w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Oddział wykonuje liczne operacje z zakresu onkologii urologicznej, operacje laparoskopowe żylaków powrózka nasiennego i torbieli nerek, leczenie zwężenia cewki moczowej, leczenie wnętrostwa, stulejek, wodniaków i inne procedury medyczne.

Dzięki intensywnym zmianom organizacji pracy udało się podnieść komfort hospitalizowanych pacjentów oraz skrócić czas pobytu w Oddziale. Wprowadzono nowoczesną gospodarkę krwią i zwyczaj pełnego przygotowania chorego do planowanej operacji w trybie ambulatoryjnym oraz ścisłą kooperację z innymi Oddziałami szpitala i innymi ośrodkami w kraju.

Aktualności

Powrót na początek strony