Lek. Wojciech Kwak finalistą konkursu „Medyk na Medal"!

Grafika - finał konkursu "Medyk na Medal".png

Rzecznik Praw Pacjenta zorganizował konkurs „Medyk na Medal", celem którego jest uhonorowanie pracowników medycznych, którzy wykazują się szczególną empatią, wrażliwością i życzliwością. Konkurs, objęty honorowym patronatem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, to także okazja do podziękowania tym, którzy na co dzień ratują nasze życie i zdrowie.

W konkursie nagrodzono lekarzy i pielęgniarki z całej Polski. Wśród trójki finalistów Lekarzy na Medal znalazł się lek. Wojciech Kwak – lekarz w Oddziale Otolaryngologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, który w czasie pandemii udzielał świadczeń w obszarze COVID-19. Zgłoszenia pochodziły bezpośrednio od pacjentów i związane były z konkretnymi sytuacjami, wskazującymi na przymioty kandydatów i kryteria oceny, jakimi było bezpieczeństwo, komunikacja i oddanie pacjentom.

W dniu 16 listopada 2021 r. zebrała się Kapituła konkursu, składająca się z: Rzecznika Praw Pacjenta, dwóch osób z Biura Rzecznika Praw Pacjenta (Zastępca Dyrektora Departamentu Dialogu Społecznego i Komunikacji - Pani Marzanna Bieńkowska i Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Zdrowia Psychicznego - Elżbieta Bartosiewicz), Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych - Pani Zofia Małas, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - Prof. Andrzej Matyja oraz trzech przedstawicieli Rady Organizacji Pacjentów (Pani Iwona Czabak - Prezes Stowarzyszenia „Marfan Polska", Pan Stanisław Maćkowiak - Prezes „Federacji Pacjentów Polskich" i Pan  Łukasz Salwarowski - Prezes Stowarzyszenia „Manko").

W dniu 20 grudnia 2021 r. odbyła się uroczystość ogłoszenia laureatów konkursu.

Jest mi niezmiernie miło spotkać się dziś z Państwem i poznać osoby o tak wyjątkowych postawach. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Jednocześnie proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje. Nagroda, którą Państwo dziś otrzymujecie nie jest tak naprawdę nagrodą ode mnie, czy Kapituły konkursu. To jest nagroda od pacjentów. To oni wskazali na państwa wyjątkowe, godne naśladowania postawy - podkreślił podczas przywitania Rzecznik Praw Pacjenta - Bartłomiej Chmielowiec.

Panu Wojciechowi Kwakowi - naszemu Pracownikowi - laureatowi konkursu „Medyk na Medal" serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Gali:

https://www.youtube.com/watch?v=3Y2uPkQAqsk

                                                                                     Rzecznik Prasowy
                                                                                      Magdalena Us

Powrót na początek strony