Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – najlepszy szpital w województwie lubelskim wg rankingu „Bezpieczny Szpital"

Ilustracja do artykułu mini.promo.png

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zajął 5. miejsce w kraju i 1. w województwie lubelskim rankingu „Bezpieczny Szpital" organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita".

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – od wielu lat osiąga dodatni wynik finansowy, jednocześnie inwestując w nowe rozwiązania poprawiające poziom leczenia. Placówka zakończyła budowę „Bialskiej Onkologii", której uruchomienia planowane jest w pierwszych miesiącach 2021 roku.

Bialski szpital zajął piąte miejsce w Polsce, a jednocześnie pierwsze w województwie lubelskim. Jest to ogromne wyróżnienie i prestiż, ponieważ ocenie poddawanych jest szereg kategorii, między innymi: zarządzanie, opieka medyczna oraz jakość.

Głównym celem rankingu jest promowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szpitalach, a także jakości oferowanych świadczeń. Wśród szpitali w Polsce wyłoniono 100 najlepszych. Bialska placówka wzorem lat ubiegłych znalazła się w czołówce klasyfikacji, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług.

W kategorii szpitali trzeciego stopnia w ramach sieci, bialski szpital zajął drugie miejsce.

 


Szczegółowe informacje:

https://www.rp.pl/Ranking-szpitali/312169898-Mimo-pandemii-najlepsi-nie-odpuszczaja.html
https://www.rp.pl/Ranking-szpitali/312169903-Jakosc-swiadczonych-uslug-jest-wazna-takze-w-regionach.html

 

 

                                                                                     Rzecznik Prasowy
                                                                                      Magdalena Us

Powrót na początek strony