WSzS zagrał z WOŚP

WSzS zagrał z WOŚP.png

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej od lat jest wspierany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do bialskiego szpitala trafił sprzęt, w który zostały wyposażone między innymi: Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital” oraz Oddziały: Neonatologiczny, Dziecięcy, Otolaryngologiczny oraz Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii. To bardzo istotne wsparcie, które na przestrzeni lat wyniosło ponad 6 mln zł.

Warto zaznaczyć, że Oddział Neonatologiczny, jak również Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital” noszą imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej corocznie aktywnie włącza się w przebieg akcji WOŚP. Tegoroczny Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również odbył się przy udziale pracowników WSzS. Wśród zaangażowanych osób, jak co roku znalazła się lek. Marta Łukasik – Kierownik Zespołu Pracowni Endoskopowych WSzS, jak również współpracownicy.

Z ramienia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego  w Białej Podlaskiej zorganizowano Punkt Szczepień przeciwko COVID-19. Punkt szczepień zlokalizowany był w siedzibie Sztabu w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych kulminacja akcji odbyła się również w siedzibie Urzędu Miasta. Niestety również z powodu pogody nie powiodło się nagrywanie z dronu rozświetlonego serca, które miało być rozstawione na terenie obok lądowiska śmigłowca LPR.

Na chwilę obecną stan konta za tegoroczny Finał to 193 tysiące złotych, jednak nadal trwają aukcje internetowe, których ostateczne podliczenie będzie możliwe pod koniec miesiąca.