Zdalny pomiar temperatury w bialskim szpitalu

Ilustracja do artykułu mini.promo.png

W bialskim szpitalu od kilku tygodni prowadzony jest pomiar temperatury dla osób wchodzących na teren szpitala, przede wszystkim dla pracowników szpitala, gdyż na terenie placówki nadal obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin. Dotychczas osoby wchodzące do szpitala miały dokonywany pomiar temperatury przez funkcjonariuszy Wojska Obrony Terytorialnej oraz przez pracowników szpitala.

Od kilku dni w szpitalu działa zdalny pomiar temperatury. Za pomocą kamery termowizyjnej i specjalistycznego systemu dokonywany jest pomiar osób wchodzących na teren placówki. Na uwagę zasługuje fakt, iż system został opracowany przez pracowników Działu Informatyki szpitala. To dzięki zaangażowaniu pracowników IT możliwe było stworzenie nowoczesnego pomiaru temperatury. Odbyły się pomiary pilotażowe, po czym system wdrożono do stosowania. Konieczny był zakup kamery, zaś pomysł i koncepcja pomiaru oraz wdrożenie systemu to zasługa naszych pracowników.