Program "Narodowa Strategia Onkologiczna"

biało czerwona flaga oraz godło Polski

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej realizował zadania pn. „Doposażenie klinik i oddziałów hematoonkologicznych w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek i chłoniaków” oraz „Zakup sprzętu do diagnostyki nowotworów pęcherza moczowego” w ramach Programu wieloletniego pn. „Narodowa Strategia Onkologiczna”.

Uzyskane w ramach Programu dofinansowanie ze środków budżetu państwa w łącznej kwocie 1.845.062,93 zł Szpital przeznaczył w 2022 r. na:

1. doposażenie WSzS w Białej Podlaskiej w specjalistyczny sprzęt służący do diagnostyki i leczenia białaczek i chłoniaków:
  • termocykler,
  • mikroskop,
  • separator komórkowy,
  • system do szybkiej diagnostyki mikrobiologicznej metodą MALDI-TOF.

Wartość planowanych przez Szpital zakupów wyniosła 1.455.062,93 zł.

2. zakup 10 cystoskopów giętkich dla Poradni Urologicznej w celu podniesienia jakości diagnostyki oraz zwiększenia wczesnego wykrycia u pacjentów nowotworów pęcherza moczowego.

Całkowita wartość zakupionego sprzętu medycznego wyniosła 400.000,00 zł.

Projekty z innych środków