Poprawa jakości świadczonych usług w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej poprzez utworzenie pracowni rezonansu magnetycznego.

Wniosek o dofinansowanie projektu, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (działanie 8.3 Ochrona Zdrowia), złożony został w kwietniu 2008 r. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę i w dniu 9 września 2008r. został zatwierdzony do dofinansowania.

Realizacja projektu zakładała modernizację, adaptację i wyposażenie pomieszczeń do standardów pracowni rezonansu magnetycznego.

Pracownia wyposażona została w specjalistyczny sprzęt, którego podstawowym i niezbędnym elementem jest rezonans magnetyczny o parametrach zgodnych z najwyższymi aktualnymi osiągnięciami techniki, co pozwala na bardzo dużą dokładność badań i jednocześnie daje możliwość uzyskania jak największej dziennej przepustowości badań.

Nakłady finansowe:

• całkowita wartość projektu: 5 782 510,09 zł

• kwota dofinansowania z EFRR: 4.634 330,39 zł

• udział własny: 1 148 180,00 zł

Wkład własny w kwocie 817.025,91 zł pochodził z przyznanej szpitalowi dotacji z budżetu samorządu województwa lubelskiego.

W dniu 29.10.2009 r nastąpiło uroczyste otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

Projekty ze środków unijnych